"Одно тело", раненное войной

Авторы

  • Ліна Бородинська

Ключевые слова:

сім’я, війна, життя, втрата, мовчання, пам’ять

Аннотация

Одна із важливих проблем, яку породила російсько-українська війна сьогодні – розділення сім’ї. Катаклізми, які переживають українці, матимуть тяжкі наслідки для окремої родини і суспільства в цілому. Про це свідчить досвід Другої світової війни. Читачу запропоновано нариси про життя чотирьох родин, скалічених попередньою війною. Кожна історія має певну дотичність до авторки. Петро і Мотря Трояни, Володимир і Зінаїда Симчуки в різний час були членами церкви у Рівному, до якої належить Ліна Бородинська. Джерелами для дослідження їхнього життя були документи з державних, церковних та сімейних архівів. Та найціннішими виявилися спогади їхніх нащадків і сучасників. Біографії Максима та Євгенії Корнійчуків, Максима і Тетяни Довгалюків для авторки мають особливе значення, адже це – її дідусі і бабусі. Складні долі своїх предків вона розкривала поступово, вписуючи їх у загальний історичний контекст і навіть краще розуміючи себе на тлі родинного минулого.

Биография автора

Ліна Бородинська

Бородинская Лина, кандидат исторических наук, доцент, переводчик и литературный редактор, автор книг и многих статей по истории евангельского движения на Западной Украине (Ровно, Украина).

Библиографические ссылки

Без бібліографії

Опубликован

2022-09-12

Как цитировать

Бородинська, Л. (2022). "Одно тело", раненное войной. БОГОМЫСЛИЕ: литературно-богословский альманах, (31), 246–272. извлечено от http://almanah.bogomysliye.com/article/view/264592

Наиболее читаемые статьи этого автора (авторов)