ВТЕЧА В ПЕЛЛУ
БЕГСТВО В ПЕЛЛУ
Ключові слова:
Пелла, Заіордання, еллінізм, Римська імперія, іудейська війна, Євсевій Кесарійський, Епіфаній Кіпрський, Новий Завіт, Йосип Флавій,, мігранти, іудео християнство, єврейське християнство.Анотація
Протягом довгого часу у дослідників не виникало жодних сумнівів щодо історичності втечі християнської громади з обложеного римлянами Єрусалима до Пелли. Як можна сумніватися в історичній події, якщо про неї розповідають два шановані автори, Євсевій (Euseb.,Hist.Eccl.,III,5,3) і Єпіфаній (Epiph.,Panar.,XIX,7,7; Panar.,XXX ,2,7;De Mens.,15)? Серйозного удару по авторитетності цієї легенди було завдано 1951 року, коли С.Г.Ф. Брендон опублікував книгу «Падіння Єрусалиму і християнська церква», що викликала величезний резонанс. У своїх творах Брендон намагається довести, що єрусалимських християн у 70 році спіткала та сама доля, що й інших одноплемінників: смерть, рабство та розсіяння. Легенда про втечу, на думку Брендона, з’явилася серед християн Пелли (ширше – Зайордання) у першій половині ІІ століття. Ця легенда була «міфом про заснування» (the founding myth), який «розповідав», як було засновано церкву Пелле.
Посилання
Посилання на джерела та літературу, використані у статті, наведено у підрядкових примітках.
Ссылки на источники и литературу, использованные в статье, приведены в подстрочных примечаниях.
References to sources and literature used in the article are given in the footnotes.
##submission.downloads##
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2022 Олексій Волчков
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution-NonCommercial 4.0 International License.
Політика охорони авторських прав згідно з умовами ліцензії: Creative Commons «Attribution-NonCommercial» («Атрибуція-Некомерційне використання») 4.0 Міжнародна (CC BY-NC 4.0).
Автори, які публікують свої статті в альманасі "БОГОМИСЛІЄ" (журналі відкритого доступу) зберігають за собою такі права: